Ads Elite

W 1547 roku król Francji Henryk II otrzymał osobliwy prezent, człekokształtne stworzenie, całe porośnięte gęstymi włosami, nie większe od 10 – letniego chłopca. Stworzenie przypominało legendarnego wilkołaka, jednak w jego zachowaniu nie było nic zwierzęcego... Ówcześni naukowcy pisząc o tej dziwnej kreaturze używali określenia „barbet” – oznaczającego rasę włochatego psa, a w innych źródłach można również natrafić na określenie: „człowiek – kot”. Czym był w rzeczywistości osobliwy stwór? 

Czytaj więcej: Prawdziwa historia Pięknej i Bestii

Abelard i Heloiza to bohaterowie tragicznej historii miłosnej. Spośród wielu innych, podobnych opowieści, tą wyróżnia fakt, że jej bohaterowie żyli naprawdę. Dzisiaj przeniesiemy się do średniowiecznego Paryża, by poznać dwoje zakochanych do szaleństwa intelektualistów. 

Czytaj więcej: Abelard i Heloiza

Królewskie metresy – kobiety które podbijały serca władców i tym samym zdobywały majątek, pozycję i szereg przywilejów. Czy ich życie było usłane różami? Jaką cenę musiały zapłacić za życie w luksusie, za bycie wybranką najpotężniejszej osoby w państwie? Kim były te kobiety i co sobą reprezentowały?

Dzisiaj przeniesiemy się  w czasie na dwór królów Francji w XVI, XVII i XVIII w.
Zaczniemy od XVI wieku, od dworu Franciszka I.

Czytaj więcej: Losy królewskich kochanek

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem