Ads Elite

Kontakt:
mail: stja.krakow(@)gmail.com
tel.: +48 692 157 445
fb: Szkola.Tanca.Jane.Austen

Siedziba szkoły oraz miejsce prowadzenia zajęć:
Ośrodek Kultury Krakowiacy
ul. Gertrudy 4
31-046 Kraków

Szkoła zajmuje się nauką angielskich i szkockich tańców balowych z XVII, XVIII oraz XIX wieku (tzw. English & Scottish Country Dances), jednak wiodącym okresem jest epoka Regencji, czyli początek XIX wieku w Wielkiej Brytanii. W okresie tym królował styl empire, dlatego też stroje tancerzy są wzorowane właśnie na tym stylu.

W okresie regencji żyła również Jane Austen, jedna z najpopularniejszych pisarek, autorka uwielbianych na całym świecie powieści takich jak „Duma i uprzedzenie”, „Rozważna i romantyczna”, „Emma”, czy „Perswazje”. To właśnie twórczość Jane Austen zainspirowała twórców szkoły. Zafascynowani światem, w którym żyła i jaki stworzyła w swoich książkach starają oddać jego urok i czar poprzez taniec. 

 Szkoła skupia wiele osób, których wspólną pasją jest taniec i zamiłowanie do dworskiej kultury. Kultura ta jest  ożywiana poprzez organizację licznych balów, spektaklów i warsztatów. Oprócz grup warsztatowych szkoła prowadzi również zespół taneczny, biorący udział w wielu występach i pokazach w ramach festiwali oraz przedsięwzięć artystycznych związanych z tańcem, kulturą i muzyką.

Chętni, którzy zgłoszą się na zajęcia organizowane przez STJA, będą mogli uczyć się tańca pod okiem pani Mai Zawady – dyplomowanej instruktorki tańca, absolwentki instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w NCK w Krakowie. Pani Maja Zawada naukę tańców historycznych pobierała m.in. u Barbary Segal, Romany Agnel, Marie-Claire Bär Le Corre i Leszka Rembowskiego; jest również wielokrotną uczestniczką warsztatów w ramach Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. 

Udział w warsztatach to dobra zabawa, niebanalna forma ruchu, mnóstwo pozytywnej energii oraz solidna porcja wiedzy.

Na zajęcie nie trzeba przychodzić z partnerem. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Po skończonym kursie istnieje możliwość dołączenia do zespołu tanecznego.

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły: http://kontredans.pl/ 

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/Szkola.Tanca.Jane.Austen/  

 

Kontakt:    coronaflorum(@)onet.pl    facebook

Celem zespołu jest odtwarzanie kultury dworskiej od Renesansu, do Romantyzmu oraz co wyjątkowo rzadkie w Polsce, ceremoniału z XVIII wieku. Epoką wiodącą zespołu jest rokoko. Zespół prowadzi działalność edukacyjną i taneczną. Organizuje bale historyczne i wieczorki tańcująco - teatralne. Działalność zespołu jest również ofertą dla osób fizycznych i prawnych.

Zespół Tańca Dworskiego Zamku Rydzyńskiego Corona Florum (siedziba w Poznaniu-Suchy Las) pierwsze kroki zaczął stawiać po 15 maja 2013 r. Swoją inaugurację miał na Balu Napoleońskim w Brodnicy dnia 1 czerwca 2013 roku.

Założycielem zespołu i pomysłodawcą jest Maciej Stanisław Lubicz Rąbalski. Zespół zaczął aktywnie działać od lipca 2013 roku (wieczorki taneczno-artystyczne). Dopiero jednak dopiero Bal Andrzejkowy "W krainie czarów" w Pałacu Prymasowskim współorganizowany z „Choreą Antiqua” z Warszawy dał prawdziwy bodziec do rozwoju zespołu i jest to etap kiedy faktycznie zaczął się rozwijać. Obecnie ma na swoim koncie kilka unikatowych bali, projekt sasko-polski, oprawę ślubów i wesel ważnych osobistości, występy i działalność edukacyjną. Począwszy od wiosny 2014 roku do zespołu przynależą również tancerze zawodowi. Jest jedyną formacją tańca dworskiego na terenie Wielkopolski. Zespół jest też firmą pod tą samą nazwa. Posiada herb i swoje zasady, ma wewnętrzny ustrój hierarchiczny.

 

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/Coronaflorum1750?fref=ts  

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem